Hétfő reggel folytatódott a Hableány hajóbaleset bírósági tárgyalása a Pesti Központi Kerületi Bíróságon, ahol két tanú is arról számolt be, hogy a közel hét évvel ezelőtti tragédia részletei már nem élénken élnek az emlékezetükben. Az elsőként kihallgatott szemtanú elmondta, hogy a baleset idején részletes vallomást tett, ám most csak részben tudott válaszolni a kérdésekre, mivel már nem dolgozik a hajózásban és az emlékei megkopottak.
A második tanú, aki szintén kapitányként szolgált akkor, beszámolt arról, hogy a baleset után azonnal megkezdték a mentést, és két embert ki tudtak emelni a Dunából. Egyik utas a hajójuk végébe kapaszkodott, de sajnos nem tudta megtartani magát, így nem sikerült megmenteni. Ez a kapitány a baleset előtt vezette a Hableányt, amely szerinte műszaki hibától mentes volt.
Egy harmadik tanú is hajóvezetőként volt jelen a baleset idején, és ő is részt vett a mentési munkálatokban, amikor értesültek a tragédiáról. A tárgyaláson a Viking Sigyn korábbi kapitánya, Jurij C. tolmács segítségével figyelemmel kísérte a tanúvallomásokat, de nem kérdezett.
A bírósági eljárás megismétlésére tavaly júniusban került sor, miután a Fővárosi Törvényszék hatályon kívül helyezte az elsőfokú ítéletet. Az eredeti ítéletben Jurij C.-t öt és fél év fegyházra ítélték, és hat évre eltiltották a vízijármű-vezetéstől a 2019 májusi baleset miatt, amelynek során a Hableány nevű turistahajót a Viking Sigyn szállodahajó maga alá gyűrte, 27 ember halálát okozva.
Az új eljárás februárban indult újra, ahol Jurij C. nem ismerte el a vádiratban foglalt bűncselekményeket, és nem kívánt vallomást tenni. A Viking Sigyn testvérhajójának kapitánya, Topal F. továbbra is ártatlannak vallja magát a segítségnyújtás elmulasztásának vádjában, állítva, hogy nem látta a balesetet.
A tárgyalások során a megmaradt emlékek és a tanúvallomások részletei segítik a bíróságot abban, hogy újra áttekintse a tragikus eseményeket, miközben a vádlottak álláspontjai változatlanok maradtak.
